Barn: Eat. Drınk. Design

Yıllar içinde kahve kültürünü arttıran, memur kenti olarak anılan Ankara’mız bu sefer de çok yeni olan alışılmışın dışında bir mekânla karşımıza çıkıyor: “Barn: Eat. Drink. Design”. Aslında bir iç mimarlık ofisi olarak açılan Barn Interior Architecture & Design Shop, kafe ile birleşmesi sonucu çok farklı bir deneyim yaratıyor. En ilginç özelliklerinden biri ise dükkân içerisinde oturduğunuz masa ya da duvardaki tablo gibi eşyaları beğenirseniz, satın alabilirsiniz.
Kafe kısmında ise kahve dışında yurt dışında çok popüler olan Smoothie bowlları ve Protein Shakeler taze ve doğal bir şekilde hazırlanıyor. Eğer vegan yaşam tarzını benimsemiş biri iseniz ya da sadece sağlıklı ve doyurucu bir seçenek arıyorsanız bu mekân tam size göre. Matcha (Japon toz haline getirilmiş yeşil çay) kullanımı ise ne kadar yurt dışında popüler olsa da özellikle tatlı yapımında, Türkiye’de az kullanıldığından dolayı oldukça ilgi çekiyor ve deneme isteği uyandırıyor.
Cam ile ayrılmış olan açık ve rahat ofis ortamı, çalışan iç mimarların yaratıcılıklarını arttırdığı gibi ilham arayan kişiler için de unutulmaz bir deneyim olma potansiyelini taşıyor. Eğer yolunuz düşmüşse, tasarımınızı geliştirmek için sıcak ve yaratıcı bir ortam arıyorsanız ya da leziz Smoothie bowllarının tadına bakmak istiyorsanız mutlaka uğramayı unutmayın.

Adres: Angora Bulvari, Beysupark Sitesi No: 209/24, 06810 Ankara

YAZI Aslı Gürcan
asli.gurcan@tedu.edu.tr

1