“Daha çok yazmak, daha çok okumak ve daha çok üretmek…”

THE VOID MAG; Türkiye’de yeterli sayıda mimarlık platformunun olmaması ve olan platformlarda da öğrencilerin yer alamaması motivasyonuyla TEDÜ mimarlık öğrencilerinin kurduğu bir oluşumdur. Oluşumun bir yansıması olarak hayal gücümüzle ortaya çıkan web sitemizi mimarlık, sanat ve tasarım konularında yaratıcılık ve bilginin buluştuğu bir platform olarak sizlere sunuyoruz…

Mimarlıkta üretim esastır. Bu üretim, her ne kadar mimar odaklı gibi gözükse de toplum da üretimi yönlendirmektedir. Fakat üretimi yönlendiren toplumun bilgi eksikliği mimarlığın yozlaşmasına sebep olarak mimar ve toplum arasında boşluk yaratmaktadır.

Bir mimarlık öğrencisinin benimsediği misyon ise bu boşlukta, hem mimarın hem de toplumun gözünden bakarak olayları kaleme almaktır.

“Kalemin gücüne inanıyoruz!”

Her çizginin anlattığı, her kelimenin söylediği başkadır. Boşluk demek, kelimelerin de çizgilerin de sığabileceği bir alan demektir. Mimarlık öğrencileri olarak biz, yaratıcılığımızı bilgi birikimizle buluşturarak boşluğumuzu The VOID MAG ile dolduruyoruz.

Elimizden kalemi hiç bırakmamak için THE VOID MAG’i oluşturduk, büyüttük, geliştirdik ve şimdi sizlere sunuyoruz…